30/07/2022

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dudak dolgusu ve diğer yüz dolguları gibi ameliyatsız estetik uygulamalar için bu makalede ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Dolgu Uygulamaları İzmir Manisa

Cilt derisinin temel yapısını oluşturan madde hyaluronik asittir. İlerleyen yaşlarla birlikte insan vücudu su tutma özelliğini ve hyaluronik asit dengesini yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Bu kayba bağlı olarak ciltte kırışıklıklar ve çizgiler gözlemlenir. Günümüzde ciltteki bu problemlere çözüm olarak geliştirilen ve yaygın olarak kullanılmakta olan yöntemlerden biri de dolgu yöntemidir

Yüz Dolgusu Nedir? 

Yüz dolgusu, yüzde yer alan kırışıklıkları, çökmeleri ve çizgileri gidermek amacıyla yapılan bir estetik uygulamasıdır. Bu uygulama sırasında hyaluronik asit isimli özel bir dolgu maddesi kullanılır. Bu madde cildin yapısında da doğal olarak bulunmaktadır. Yani cilt ile çok iyi bir uyum kurar. Cildin ihtiyaç duyduğu hacmi oluşturur, yüzün canlı, genç ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

Dolgu Uygulamalar Yüzde Hangi Bölgelere Yapılır? 

Çene bölgesi ve çevresine  
Yanaklar ve yanak çevresine
Gözaltları ve göz çevresine
Burun bölgesine 
Ağız ve dudakların çevresine
Dudaklara
Nazolabial bölgeye
Elmacık kemiği bölgesine

 

Dudak Dolgusu İzmir Manisa

Kırışıklıkların ve çizgilerin en sık gözlemlendiği bölgelerden biri dudak ve çevresidir. Dudak dolgusu uygulaması ile daha kalın, daha dolgun ve daha belirgin dudaklara sahip olmak oldukça kolaylaşmıştır. Ameliyata ve kesiklere neden olabilecek herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın derin çizgilerden kurtulmak, dolgun ve gösterişli dudaklara sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Bireyler dolgu uygulaması ile sağlıklı, istediği boyutta şekillenmiş ve nem dengesini yeniden kazanmış dudaklara sahip olabilmektedirler.

Dolgu Kimlere Yapılabilir? 

Dolgu;

18 yaşını doldurmuş,
uygulamaya engel herhangi bir sağlık durumu olmayan
endikasyon dahilinde herkese yapılabilir. 

Dolgu uygulamaları, hamilelik ve emzirme döneminde olan kadınlara önerilmez. Bu dönemler sonrasında dolgu yaptırılabilir.

Dolgu Kalıcı Mıdır? 

Yüz dolgusu ile elde edilen kazanımlar kalıcı değildir. Dolgu uygulamaları sırasında kullanılan hyaluronik asit zaman içerisinde cilt dokuları arasında erir ve kaybolur. Dolayısıyla yüzde meydana getirdiği hacim ve olumlu değişimler de ortadan kalkar. Yüz dolgusu uygulamalarının kalıcılık süresi yaklaşık 6 ay-1 yıldır. Bu süre hastaya ait faktörlerden dolayı göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Dolgu Nasıl Yapılır? 

Yüze yapılan dolgu uygulamalarından önce, hedef bölgeye anestezi kremi sürülür. Böylece olası ağrı ve rahatsızlık hisleri önlenmiş olur. Dolgu uygulaması boyunca yapılan tüm işlemler hastaya özel olarak planlanmıştır. Bu plan dahilinde hyaluronik asit olarak bilinen dolgu maddesi; hastanın belirlenen yüz bölgelerine uygulanır. Böylece uygulamanın yapıldığı bölge hacim kazanır, gerginleşir ve gençleşir.  Dolgu uygulamaları maksimum yarım saat içinde tamamlanır.

Dolgu Uygulamasını Kimler Yapabilir?

Dolgu uygulaması genellikle güvenli bir ameliyatsız estetik girişimdir. Ancak nadiren kalıcı kozmetik sorunlar, enfeksiyonlar ve doku erimesi (nekroz) gözlenebilir. Bu nedenle bu prosedür uygun tıbbi koşullarda ve uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir.

Dolgu Uygulaması Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır? 

Dolgu uygulaması uygulandıktan hemen sonra kişiler normal gündelik hayatlarına hızlıca dönebilirler. Uygulama nedeniyle uygulamanın yapıldığı bölgede ödem ve belirginleşme beklenen etkilerdir. Bu durum 1-2 günlük sürede geçecek ve bölge istenilen şekline kavuşacaktır. Dolgu uygulamasının yapıldığı bölgeyi bir gün boyunca su ile temas ettirmemek gerekir. Dolgu uygulaması yapılan dudaklara sıcak ve soğuk temastan kaçınılmalıdır. Bir gün boyunca ağır fiziksel aktivitelerden uzak durulması önerilir. 48 saatlik zaman zarfında kozmetik ürün kullanılmaması ve kontrol amaçlı dahi olsa baskı uygulanmaması tavsiye edilir.

İzmir Manisa Dudak Dolgusu ve Yüz Dolgu Uygulamaları Fiyatları 2022 

Dolgu işlemleri dünyanın her yerinde çok fazla talep görmekte ve yüz güldürücü sonuçlar ede edilmektedir. Uygulama sırasında yapılan tüm işlemler kişiye özel olarak planlanır. Uygulama ücretleri uygulama yapılacak yere ve kullanılacak dolgu malzemesi miktarına (1 cc üzerinden) bağlı değişmekte ve bu durumlara göre hesaplanmaktadır. Bu yüzden dolgu fiyatları da kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 

yüz germedolgubotoksfasiyal plastikdolgu uygulamalarıdudak dolgusuburun dolgusuyüz dolgusu
Posted in Fasiyal Plastik Cerrahi Girişimler
Write a comment